Slider image
Slider image

למי שמבין.

בלוקים

סוגי בלוקים

בלוקים המשמשים לצרכי בנייה חייבים לעמוד בתקנים ישראלים מחמירים אשר אי עמידה בהם פשוט מסוכנת חיים. הבלוקים מעניקים למבנה הבית את החוזק הרצוי ותכונות נוספות בהן ניגע בהמשך. ישנם מספר סוגי בלוקים לבית :

 • בלוק פומיס תרמי – נחשב לבלוק איכותי ביותר ו- "ירוק". בעל תכונות יוצאות דופן של בידוד תרמי ואקוסטי בשילוב מוצלח של החומרים ממנו מיוצר.
 • בלוק בטון – בלוק חזק ביותר ובהתאם לכך גם כבד מאוד. בעל תכונות פנטסיות של בידוד אקוסטי עקב משקלו. הבלוק אינו מתאים היום לפי תקן הבידוד לבניית מעטפת של בית אלא לחלוקות פנים אשר מבודדות רעשים בין החדרים בצורה מקסימאלית.
 • בלוק לבן – נקרא גם בלוק אוטוקלבים, הבלוק הלבן (איטונג, גבס) מאפשר עבודה נוחה עמו שכן קל לחיתוך ומשקלו קל אך סובל מחוסר בידוד אקוסטי.
ישנם סוגי בלוקים נוספים לבית (כגון: בלוק חרס) אשר לא נרחיב עליהם אין הדיבור.... חשוב להבין כי עדיף להשתמש בבלוקי בטון למיניו וסוגיו בכל שלבי הבנייה, וכך לשמור על אותם חומרים צמנטיים מהם מורכב השלד דבר המונע סדיקת קירות במהלך השנים.

הבלוק האידיאלי

בלוק לבית אידיאלי הוא בלוק אשר מעניק את התכונות הבאות, לפרק הזמן הארוך ביותר:

 • חוזק ושלמות – הבלוקים מהווים את מעטפת הבית ולכן חשוב ביותר שיהיו חזקים ועמידים לאורך זמן. חשוב שהבלוק יהיה זהה בתכונותיו לשלד הבית (צמנטי), יתחבר אליו היטב ואל חומרי הגמר (טיח) המשמשים לכיסוי הבית. (כולם על בסיס צמנט)
 • בידוד אקוסטי – מונעים מרעשי חוץ לחדור לתוך הבית ומרעשים מתוך הבית לצאת החוצה כנ"ל בחלוקה שבין החדרים  מומלץ מאוד בלוק צמנט בעל מסה שכן מסה=בידוד אקוסטי.
 • בידוד תרמי – עשוי לחסוך לכם מאות ואף אלפי שקלים בשנה בהוצאות האנרגיה לחימום וקירור, ללא תלות בשיטת המיזוג שבחרתם על כן מומלץ בלוקי פומיס מבודדים טרמית.
 • עמידות כנגד אש – בסופו של דבר, שריפה שתפרוץ תכלה את כל תכולת ביתכם, אך עדיף שלא את המעטפת. בלוק איכותי ותקני יעמוד באש גם בטמפרטורות גבוהות ביותר, בלוקי "טרמודן" עמידים בתקנים המחמירים ביותר ישראלים ובינלאומיים.

כיצד בוחרים בלוק לבית?

בלוקים בוחרים מתוך שיקול כלכלי, ידע ובהתאם לשיטת הבנייה הטובה ביותר עבורכם. לשם כך עליכם להיות בעלי רקע בהנדסה אזרחית או להסתייע באנשי המקצוע הטובים ביותר לשם כך. זכרו, תהליך בניית מעטפת הבית הינו בלתי הפיך כך שכל החלטה שתקבלו תשפיע על שאר חייכם בבית שאמור להיות מקום נוח, חסכוני ובטוח עבורכם. כיום מומלץ לבחור בלוקי פומיס (בידוד טרמי גבוה) למעטפת הבית ולחלוקות פנים הבית מומלץ לבחור בבלוקים בטוניים בעלי משקל גבוה (בידוד אקוסטי). 

בניה פרטית

אני מאמין

חברת טרמודן שמה דגש על מתן שירות מיטבי ללקוח והתאמת המוצרים שאנו מציעים לצרכיו. אצלנו הלקוח הוא האדם החשוב ביותר בעסק!

מוצרים על בסיס צמנט

חברת טרמודן מייצרת את מגוון מוצריה על בסיס צמנט (בטון), וזאת בכדי שהלקוח ייהנה ממוצר איכותי, חזק ומדויק המבטיח אמינות ואיכות חיים. מוצרים מבוססי צמנט מונעים לקויים וכשלים שעלולים לצוץ בעתיד הבנייה, מוצרים אלו הינם בעלי הרכב יעיל וחזק, הגורם למוצרי הבנייה להתחבר בצורה אידיאלית  אל שלד המבנה ובכך שומרים על איכותו ושלמותו לאורך השנים.

שיתופי פעולה

לחברת טרמודן הסכם שיתוף פעולה עם מספר חברות מהעולם בניהן  חברת BESSER העולמית ומתעדכנת מכלל החידושים השונים שמיוצרים ברחבי העולם. לקבלת פרטים נוספים אודות מוצרי טרמודן, ייעוץ או בכל נושא אחר בתחום הבנייה אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם מחלקת הבנייה הפרטית שלנו.

קבלנים

ייצור מוצרים חדשניים ומהפכנים

חברת טרמודן ממשיכה להוביל את תחום הבנייה בייצור מוצרים חדשניים ומהפכנים אשר תורמים לבנייה מהירה, קלה, ירוקה ואיכותית. כבר בשלבי הייצור, הקו המנחה שלנו הוא לא רק שיפור איכות המוצר, אלא השפעה חיובית על זמני עבודה וכח האדם הפועל בשטח.

עבודה עם מוצרי טרמודן

עבודה עם המוצרים החדשים והמהפכניים של טרמודן מבטיחים ל

 1. בנייה מהירה
 2. אין צורך בחגורות (יציקות)
 3. בעל חללים רחבים למעבר צנרת ללא צורך בחריצה.
 4. גמר בשפכטל / בגר – המוצר מדויק ביותר ולכן מאפשר חיסכון אדיר בחומרי גמר ועבודה!!!
 5. אקוסטיקה של הפחתת רעש DB 50 לפי בדיקת מכון התקנים.

חיפוי אדריכלי

שימוש בחיפוי החדש שלנו "אבן דן" מאפשר:

 1. חיסכון בעלויות ובשעות העבודה.
 2. ללא קידוחים וללא קשירה – לא מצריך ווי מתכת!!!
 3. מגן על זיון הפלדה מקורוזיה!
 4. חיפוי בשיטה מתועשת ומהירה.
לקבלת החוברת המלאה נא שלח/י הודעה בטופס יצירת הקשר. נשמח לתאם פגישה מסודרת בנושא

טרמולוק 20 - שקע תקע 4 כיוונים

שימוש בבלוק החדש שלנו, טרמולוק 20 - שקע תקע 4 כיוונים מאפשר:

 1. בנייה מהירה – חיבור נוח ומהיר של בלוק לבלוק
 2. ללא צורך בחגורות (יציקות)
 3. חסכון בעלויות – ללא צורך בבנייה כפולה וטייח.
 4. חוזק מכני – מיוצר מבטונים אדריכליים משופרים ומחוזקים!!!
 5. עמידות למעבר מים – מותאם לבניה חיצונית וחדרים רטובים אינו מעביר מים.
 6. עמידות באש – מוצר בטוני (צמנטי) איכותי וחזק המעקב אש ברמה גבוה ביותר.
 7. בידוד אקוסטי גבוה – הפחתת רעש DB 50 לפי בדיקת מכון התקנים.

בטון אדריכלי

 1. אבן לחיפוי/ציפוי מבנים ובתי מגורים.
 2. יצור מקומי, אחיד, מהיר, זמני אספקה קצרים.
 3. מיוצר על פי דרישה במגוון אינסופי של צבעים מרקמים ורמות גימור שונות.
 4. שליטה בתכונות של האבן מאפשרת עמידה גבוהה בבלייה, קרני V וסביבה ימית.
 5. מתאים לשימוש בשיטות היישום השונות - יבשה, רטובה, מתועשת (ברנוביץ).
 6. האדריכל/מתכנן בוחר את הגימור, הגוון והטקסטורה, גודל וצורה.

שיטות בנייה

המלצות טרמודן

הוצאות האנרגיה של משקי הבית בישראל מהווים מעמסה כלכלית על כולנו. בהשקעה כספית הגיונית ומתקבלת על הדעת ניתן לחסוך מאות ואף אלפי שקלים בשנה בהוצאות האנרגיה במידה ונשים לב לפרטים הבאים ונדע לתכנן נכונה בית חכם, יעיל וחסכוני.

מיזוג אוויר

חשוב מאוד לבחור מזגנים ברמת חיסכון אנרגטי Aאו Bומערכת מפוצלת חכמה אשר קובעת את הספק הקירור בהתאם למיקום הרצוי הדורש מיזוג (מעכת חשמל חכם לדוגמא). המערכות הישנות בזבזניות יותר ומופעלות בשיא העוצמה למיזוג כל חדרי הבית. בחורף, כדאי לשקול שימוש בקמין (אח) עץ או גז על מנת לחסוך באנרגיה ולצרכי עיצוב הבית.

איטום

במדינת ישראל שורר אקלים ים תיכוני והדבר אומר שחם ולח מאוד ברוב ימות השנה ובחורף קר. לא משנה באיזו מערכת שינוי אקלים ביתית נבחר (מיזוג, תנורים, רדיאטורים, אח וכו'), ללא איטום אבסולוטי יהיה קשה מאוד למערכת שבחרנו להגיע לטמפרטורה הרצויה ולשמור עליה שכן אוויר חודר לתוך הבית ומשפיע על הטמפרטורה בו. איטום הבית מתחיל ראשית כל באיטום החלונות. על החלונות להיות אטומים בפנלים (החיבור לקיר) ע"י תכנון מדויק. חשוב שהחלונות יהיה בעלי ליבה כפולה ובעלי פטנט גומי או סיליקון לאיטום מוחלט.

תאורה

הבית שלנו הינו חלל נפחי ביותר ועל מנת להאיר אותו בצורה הנכונה יש לשלב גופי תאורה בצורה מושכלת. כיום ישנם גופי תאורה אשר מספקים עוצמת תאורה גבוהה ביותר בהספק חשמלי נמוך. מעבר לכך, הצבת גופי התאורה במיקום מתאים ושילוב גופים מסוגים שונים (נברשת, תאורה תומכת, ספוטים וכו') חוסכים לא מעט כסף תוך קבלת בית מואר ובאופן פונקציונאלי. ניתן בהחלט להשתמש במערכות חשמל חכם על מנת לווסת את השימוש באנרגיה לצרכי תאורה באמצעות חיישנים המודדים את חדירת האור הטבעי לתוך הבית.

לסיום סיומת

חשוב מאוד לנטר כל בעיה או חוסר יעילות במוצרי חשמל הידועים כזללני אנרגיה כגון דוד השמש, הקומקום החשמלי ומכונות הכביסה (הימנעות מהצטברות אבנית). אם אתם בונים בית חדש מן היסוד, או משפצים דירה קיימת, מוטב לו תשתמשו בחומרי בנייה בעלי תכונות בידוד איכותיות המשלבות בידוד תרמי ומסה תרמית גבוהה המשפרת את מעבר החום וקור בין החוץ והפנים וכך תעזרו לעצמכם ליהנות מקיץ קריר וחורף חמים, ללא הוצאות אנרגיה מופרזות

תו תקן ירוק

מהי בנייה ירוקה?

בנייה ירוקה הינו תהליך בנייה אשר מטרתו היא אחת, לבנות, להתפתח, לגדול ויחד עם זאת לשמור, לטפח ולסייע לסביבה. בתהליך בנייה ירוקה מתבצע שימוש בחומרים ממוחזרים ובחומרים אחרים ידידותיים לסביבה. הבנייה הירוקה חוסכת בחומרי גלם, מים חשמל ואנרגיה, החל מתהליך הבניה עצמו וכן בזמן המגורים בבניין. שיטת הבניה הירוקה מתאימה במיוחד לעת החדשה, עת בה, אנו מחויבים לשמור על עולמנו ולהקטין את צריכת המשאבים שהוא מספק לנו, כמו כן להליך בנייה ירוקה, יתרונות רבים.

שמירה על הסביבה

בחברת טרמודן אנו פועלים לשמירה על הסביבה, על כן העקרונות המנחים העומדים לנגד עינינו הינם:  שמירה על הסביבה – כיום קיימת מודעות הולכת וגדלה לתהליך ייצור ירוק, בחברת טרמודן אנו שמים דגש מיוחד על עמידה בתקנים המחמירים ביותר כל שכן בכל הנוגע לשמירה על איכות האוויר שאנו נושמים. תהליך הייצור שלנו מתבצע מתחת לפני הקרקע וללא התערבות יד אדם. כך אנו מבטיחים את בריאות עובדינו ואויר נקי לסביבה בה אנו פועלים.

יתרונות הבנייה הירוקה

מעבר לעובדה כי בנייה ירוקה, מסייעת לשמירה על הסביבה. בנייה ירוקה עקב היותה בנויה בצורה נכונה  ושקולה יכולה לסייע  לאדם לחסוך בעלויות משמעותיות בהמשך הדרך:

 1. חסכון בתאורה –בניית בית באמצעות בנייה ירוקה, משמעותה תכנון נכון של כניסת אור לבית,  בית מואר באור טבעי לאורך כל שעות היממה , חוסך בעלויות התאורה והחשמל לדייריו.  כמו כן כחלק מהליך בניה ירוקה, יכולה להתבצע על גג הבניין הרכבה של מערכת קולטי חשמל סולארית, המייצרת חשמל מאור השמש.
 1. חסכון במיזוג אוויר – ימי הקיץ והחורף מצריכים לרוב שימוש במזגנים, בנייה ירוקה בצורה מחושבת, דואגת לכך שבמבנה הנבנה  יהיו כיווני אוויר נכונים, כניסה וזרימה של אוויר, ניתן לבצע תוספת של מאווררים על הגג המסייעים לקירור גג המבנה, מנגד, בתוך הקירות מוכנס חומר המסייע בבידוד טרמי והשומר על הפרשי הטמפרטורה בין הפנים לחוץ.
 1. חסכון במים –כידוע תחזוק גינות כרוך בשימוש תדיר במים, מי ההשקיה הינם מים טובים לשתייה ויש לחסוך בהם. בניית בית באמצעות בנייה ירוקה, תורמת לחסכון במים,  ניתן לבנות צינורות השקיה אשר ימחזרו את מי הברז במטבח ויובילו אותם הישר אל צינורות הגינה. ניתן גם לבנות מאגר של מי תהום פרטיים, אשר יסייע לנו לחסוך באופן משמעותי על עלויות המים.
 1. חסכון כלכלי -חישוב עלויות של בניית מבנה באמצעות שיטת בנייה ירוקה צריך להתבצע בהתאמה למשך השנים והחיסכון שנוצר לדייר במהלך שנות מגוריו בדירה.
דירות ומבנים אשר נבנו באמצעות בניה ירוקה, קלות יותר למכירה שכן  היתרונות והחיסכון הטמון בקירות המבנה, ברורים לכולם.

בנייה ירוקה בישראל

חברת טרמודן המתמחה במוצרי צמנט מתקדמים חרטה על דגלה את נושא הקידמה והפיתוח, על כן שקדה ופיתחה מוצרי חיפוי צמנטיים המחליפים את חיפוי האבן הטבעית והמסורתית, בחיפוי מתועש ומתורבת בעל תו תקן ירוק. חברת טרמודן מייצרת ומעבדת את האלמנטים בארץ, בטכנולוגיות מתקדמות ביותר, באופן מבוקר ובמכשור עדכני המאפשר גוון אחיד לאורך כל שלבי היצור והאספקה, כמו כן תהליכי היצור הינם מהירים וזמני האספקה קצרים ביותר. הבטון האדריכלי הינו מוצר ירוק, מיוצר על ידי טרמודן בתהליכים ירוקים, המפעל עומד בתו תקן "ירוק" ובתהליכי פיקוח ותהליכי ISO מתקדמים

קטלוגים להורדה

קטלוגי בלוקים טרמודן

בנינו עבורכם מערכת נוחה וקלה וניווט בין מוצרי טרמודן השני. ניתן לאתר את המוצרים אשר אתם מחפשים בקלות ולצפות במוצרים דומים. למעבר לעמוד קטלוגים לחץ כאן

לקבלת ייעוץ בכל נושא השאר לנו הודעה

 

ניוזלטר

 

השארו מעודכנים

לקוחות החברה הם הנכס היקר ביותר יקבלו תמיד מענה ופתרון לצורכיהם פרטני שיותאם לצורכיהם. חברת